Jak sprawdzić trzeźwość przed podróżą?

Sklep z tanimi alkomatami
16 lipca 2019

Wieczorem zakrapiana impreza, a na drugi dzień konieczność ruszenia w drogę – kto z nas tego nie zna? Niestety wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy, że alkohol może się znajdować we krwi nawet po upływie doby od zakończenia jego spożywania. Zawsze gdy istnieje ryzyko nietrzeźwości, warto ją sprawdzić przed ruszeniem w drogę.

Szacowanie trzeźwości

Podstawowym postępowaniem, dzięki któremu nie wsiądziemy za kółko pod wpływem alkoholu, jest oszacowanie czasu potrzebnego na wytrzeźwienie. Warto jeszcze przed spożyciem alkoholu obliczyć, ile można wypić, aby później po określonym czasie znów móc prowadzić samochód. Pomoże w tym kalkulator trzeźwości, który wymaga podania podstawowych danych, jakimi są: waga oraz rodzaj i ilość spożytego alkoholu. Na tej podstawie kalkulator oblicza, po jakim czasie alkohol nie będzie już obecny we krwi. Niemniej jednak należy pamiętać, iż są to dane szacunkowe, które nie uwzględniają wielu istotnych czynników. Tempo metabolizmu alkoholu zależy również od indywidualnych predyspozycji, od aktywności fizycznej podczas picia, a także od ilości i rodzaju spożywanego pokarmu. Kalkulator trzeźwości z pewnością bywa pomocny, jednak nie jest narzędziem, na którym można polegać w stu procentach.

Sklep z tanimi alkomatami

Wizyta na policji

Dobrym sposobem na sprawdzenie trzeźwości jest wizyta na policji. Obecnie niemal każdy posterunek udostępnia alkomat, za pomocą którego można sprawdzić swoją trzeźwość. Alkomaty policyjne cechują się dużą trafnością, zatem można być pewnym otrzymanego wyniku. Niemniej jednak problematyczne może być często dotarcie na posterunek, jeśli znajduje się on daleko od miejsca zamieszkania. Nie sposób podjechać samochodem, jeżeli nie jesteśmy pewnie swojej trzeźwości. Rozwiązaniem może być wyposażenie się we własny alkomat.

Alkomat na własny użytek

Z pewnością posiadanie własnego alkomatu to duża wygoda. Mając do dyspozycji własne urządzenie, możemy upewnić się, co do swojej trzeźwości bez konieczności odwiedzania posterunku policji. Wystarczy dmuchnąć w ustnik, aby po kilku sekundach otrzymać informację zwrotną.

Obecnie nie trudno kupić alkomat do użytku prywatnego, gdyż urządzenia tego typu są coraz popularniejsze wśród kierowców. Ze względu na rosnący popyt wiele sklepów posiada jednak bardzo wysokie ceny. Sklep z tanimi alkomatami to na przykład sklep-alkomat.pl. W ofercie sklepu znajdują się najpopularniejsze alkomaty elektrochemiczne z niższej, jak i z wyższej półki cenowej. Znajdziemy tam również urządzenia na co dzień wykorzystywane przez policję, których trafność pomiaru jest najwyższa z możliwych.

Kategorie: Bez kategorii

1 komentarz

  1. Moim zdaniem warto wyposażyć się we własny alkomat, lecz te mogą być różnej jakości. Najtańszych nie ma co kupować, gdyż nie będziemy mieli pewności co do dokonanego pomiaru. Warto kupić coś lepszego, najlepiej z atestem. Wtedy od razu będziemy pewni czy możemy wsiadać za kierownicę, czy nie. To bardzo istotne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *