Ogromna akcja serwisowa Toyoty w Polsce

14 grudnia 2014

Polski oddział Toyoty poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o sporej akcji serwisowej. Łącznie do serwisów ma zostać wezwanych przeszło 13 tys. pojazdów.

Akcja dotyczy samochodów produkowanych w latach 2008 – 2014. Oficjalną przyczyną tej akcji serwisowej jest kontrola oraz ewentualna naprawa uszczelnienia turbosprężarki, przez które może przedostawać się olej. W wyniku tej usterki, olej może gromadzić się w chłodnicy, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do powstania pożaru.
Właściciele wspomnianych 13 tys. egzemplarzy zostali wezwani do Autoryzowanych Stacji Obsługi Pojazdów w celu bezpłatnego badania oraz ewentualnej naprawy wspomnianego defektu. Oprócz tego, klientom zostanie za darmo zainstalowane oprogramowanie sterujące jednostką napędową.

O jakich samochodach mowa? Toyota Auris produkowana w Turcji oraz Wielkiej Brytanii w latach 2008 – 2014, Toyota Corolla produkowana w RPA, Japonii oraz Turcji (2008 – 2014 r.), Toyota Urban Cruiser produkowana w Japonii (2008 – 2014 r.), Toyota Verso S wyprodukowana w Japonii (w latach 2008 – 2010) oraz Toyota Yaris wyprodukowana we Francji (2008 – 2013 r.).

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

komentarze 3

  1. Zostali wezwani? A to ciekawe bo twierdzą co innego. Nie tylko nie zostali wezwani, ale też serwisy póki co same nie wiedzą co robić (brak wytycznych z centrali).

  2. Dzisiaj byłem w serwisie po oględzinach Aurisa stwierdzono do wymiany turbina,intercooler ,przewody wys ciśnienia, chłodnica , pompa ciśnienia ,pompa wodna , zawór egera czekam na dostawę i założenie nowych części miła obsługa fachowa diagnostyka za ok tydzień do serwisu na montaż nowych części ale niestety cały dzień samochód w serwisie ale to jest lepsze niż stracić ponad 10,000 pln .
    Do mnie nie dzwonili ani nie pisali sam się zainteresowałem sprawdziłem w wykazie samochodów do akcji naprawczej

    pozdrawiam

  3. w moim przypadku nawet sprawnie to poszło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *