3 miliony wyprodukowanych Priusów

25 lipca 2013

Pierwszy masowo produkowany samochód hybrydowy – Toyota Prius odniósł kolejny, ważny sukces. Liczba wyprodukowanych egzemplarzy na całym świecie przekroczyła barierę trzech milionów.

Toyota Prius to niezwykle ważny samochód dla ogólnoświatowej motoryzacji. W momencie wprowadzenia modelu na rynek, co miało miejsce w roku 1997 auto zapoczątkowało prawdziwą rewolucję. Nastąpiła moda na auta przyjazne środowisku, a ze względu na jej początkowo zaporową cenę na nabycie Priusa stać było wyłącznie osoby najbogatsze. Druga generacja Toyoty Prius zadebiutowała w 2003 roku i tworzona była przez okres sześciu lat (do roku 2009), a aktualnie w sprzedaży dostępna jest trzecia generacja modelu. Kilkanaście dni temu taśmy produkcyjne opuścił egzemplarz Toyoty Prius oznaczony liczbą 3 000 000.

Toyota podkreśla, że zamierza mocno postawić na rynek samochodów hybrydowych. Do końca 2015 roku w ofercie japońskiego producenta dostępne będzie 21 pojazdów z napędem hybrydowym. Wynika to po części ze zmiany tendencji kierowców, którzy coraz bardziej zaczynają stawiać na auta ekologiczne. W niektórych krajach (np. skandynawskich) do aut hybrydowych oraz ekologicznych stosowane są liczne, rządowe dopłaty co umożliwia ich zakup w rozsądnych cenach. Przypomnijmy, że samochody hybrydowe są połączeniem tradycyjnego samochodu spalinowego z elektrycznym, który załączany jest przede wszystkim przy niskich prędkościach, w mieście. Korzystanie z silników elektrycznych umożliwia ograniczenie poziomu spalania oraz emisji szkodliwych gazów cieplarnianych do atmosfery.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

1 komentarz

  1. No nie ma co się zastanawiać, jest to bardzo duży sukces tego koncernu, ale produkują świetne samochody więc odnoszenie sukcesów idzie po prostu w parze. znajomy ma Toyote z napędem hybrydowym jest zadowolony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *