Auris w wersji kombi?

30 lipca 2012

Toyota nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio do sieci wyciekły zdjęcia szpiegowskie, z których możemy wywnioskować, że oferta japońskiego producenta powiększy się o kombi. I to nie byle jakie, bo chodzi tu bowiem o… Toyotę Auris.

Planowana premiera nowej generacji ma mieć miejsce w trakcie jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu, które odbedą się w tym roku, we wrześniu. Jeśli zaś chodzi o wersję kombi, spodziewany debiut ma się odbyć w przyszłym roku.

Toyota Auris na rynku pojawiła się w 2006 roku, i jest owocem pracy europejskiego centrum projektowego ED2 we Francji, należącego do Toyoty. W celu powiększenia sprzedaży aut na rynku europejskim, Toyota postanowiła nowatorsko podejść do popularnego hatchbacka z segmentu C.

Nazwa Auris ma podwójne znaczenie – z jednej strony nawiązuje do złota, które jest synonimem czegoś ekskluzywnego, pożądanego i szlachetnego. Z drugiej strony, jest to połączenie nazw dwóch pozostałych modeli Toyoty, Yaris i Avensis. W wielu przypadkach nie zrezygnowano jednak z oznaczania auta popularną nazwą Corolla, jednak odnosi się ona wyłącznie do wersji nadwozia sedan.

Pierwsza generacji popularnej Corolii pojawiła się w Japoni w 1966 roku. Głównym założeniem konstruktorów było stworzenie samochodu rodzinnego, wszechstronnego i spełniającego wysokie wymagania użytkowników pod względem funkcjonalności. Trzeba przyznać, że z biegiem lat założenia te są ciągle spełniane.

Kategorie: Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.