Corolla najpopularniejszym autem na świecie

20 września 2013

Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem na świecie. Od momentu rozpoczęcia produkcji, czyli od roku 1966 wyprodukowano już 40 milionów egzemplarzy tego modelu.

W 1966 roku powstała pierwsza fabryka Toyoty, która była specjalnie przygotowana do produkcji Corolli. Minęło już 47 lat od tego momentu, a obecnie Corolle wytwarzane są już w 15 fabrykach na całym świecie. Sprzedaż Corolli stanowi aż 20% ogólnej sprzedaży Toyoty w całej historii koncernu.

Pierwsza Toyota Corolla została zaprojektowana po to, aby sprostać oczekiwaniom dojeżdżających do pracy Japończyków. Głównym konstruktorem samochodu był Tatsuo Hasegawa, który nakreślił podtrzymywaną do dziś koncepcję pierwszej Corolli – auto ma być dostosowywane do wymagań klienta niezależnie od rynku docelowego.

Toyota Corolla pierwszej generacji była stosunkowo surowym samochodem, który miał kilka ciekawych opcji w zakresie wyposażenia dodatkowego. Wraz z upływem czasu inżynierowie Toyoty starali się wprowadzać rozwiązanie znane z wyposażenia opcjonalnego do seryjnej produkcji. Jest to jeden z mnóstwa czynników, dla których Toyota Corolla jest obecnie najpopularniejszym samochodem rodzinnym świata.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *