Kolejna akcja serwisowa Toyoty

11 lipca 2013

Nawet 185 tys. kierowców – tyle osób zostanie wezwanych na całym świecie w związku z usterką w elektrycznym systemie wspomagania.

Zgodnie z zapowiedziami – wycofane z rynku zostaną Toyoty Yaris wyprodukowane w okresie listopad 2010 – marzec 2012 oraz Toyoty Verso-S stworzone od sierpnia 2010 do sierpnia 2011 roku. W Japonii oba samochody znane są kolejno jako Toyota Vitz oraz Toyota Lactis.

Tylko na japońskim rynku Toyota planuje naprawę około 130 tys. pojazdów, a oprócz tego ponad 7 tys. egzemplarzy z Niemiec i Francji, a do tego dochodzą jeszcze mniejsze rynku dla japońskiego koncernu. Łącznie liczba może dojść nawet do 185 tys. samochodów

Rzeczniczka prasowa Toyoty – Shiori Hashimoto przyznała, że nie odnotowano żadnego wypadku wywołanego usterką w elektrycznym systemie wspomagania. Niestety jest to już kolejna spora akcja serwisowa japońskiego koncernu w niedługim czasie. Przypomnijmy, że początkiem czerwca wezwał do serwisów około 242 tys. Priusów oraz hybrydowych Lexusów, w których stwierdzono potencjalnie niebezpieczną część układu hamulcowego. Priusy z wadliwym układem sprzedawane były na całym świecie, a Lexusy wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *