Kolejna generacja Toyoty Prius

02 września 2013

Japoński koncern oficjalnie zapowiedział rok premiery kolejnej, czwartej już generacji Toyoty Prius. Auto do salonów trafi w 2015 roku i będzie wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań.

Menedżer Toyoty – Satoshi Ogiso podczas ceremonii zorganizowanej w 15. rocznicę prezentacji pierwszego Priusa zapowiedział, że premiera Toyoty Prius najnowszej generacji oznaczać będzie nadejście nowej ery dla wielu pojazdów marek Toyota oraz Lexus. Samochód ten ma zostać wyposażony w znacząco ulepszony zespół napędowy.

Samochody z napędem hybrydowym zajmują aktualnie bardzo ważne miejsce w strategii Toyoty. Łącznie japoński koncern sprzedał już ponad 5 milionów tych ekologicznych pojazdów i zajmuje w tym sektorze bezapelacyjne pierwsze miejsce.

Kolejna generacja Toyoty Prius wyposażona będzie w ulepszone akumulatory oraz mocniejsze silniki elektryczne, które co ciekawe będą znacznie mniejsze i lżejsze. Zabieg ten umożliwi ograniczenie zużycia benzyny w autach hybrydowych oraz koszty ich zakupu. Przy konstruowaniu nowego Priusa zastosowana zostanie najnowsza architektura, która umożliwi przenieść środek ciężkości samochodu niżej oraz pozwoli zwiększyć sztywność nadwozia. Ma to sprawić, że Priusy będą lepiej trzymać się drogi, a oprócz tego będą charakteryzować się lepszą aerodynamiką, co jest w stanie zmniejszyć poziom spalania paliwa.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.