Koncepcyjna Toyota FT-1

09 września 2014

Toyota postanowiła zaprezentować koncepcyjną odmianę sportowego samochodu oznaczonego symbolem FT-1. Czego możemy spodziewać się po tym aucie?

Samochód stanowi najnowszą interpretację sportowego projektu japońskiego koncernu oznaczonego jako FT-1 („Future Toyota” – z pol. „Przyszłościowa Toyota”, „Toyota Przyszłości”). Toyota FT-1 charakteryzuje się atrakcyjnym, grafitowym lakierem oraz całkowicie nowym wnętrzem, które tym razem zostało wykończone jasnobrązową skórą.

Toyota FT-1 sprawia wrażenie supersamochodu z przyszłości, co stanowiło punkt wyjścia dla projektantów pojazdu. Jest to główny powód, dla którego we wnętrzu samochodu odczujemy, iż nie jest to zwykły pojazd. Dodatkowo kokpit został naszpikowany gadżetami, zgodnymi z najnowszymi i najbardziej zaawansowanymi technologiami.

Przypomnijmy, że jest to już druga odsłona Toyoty FT-1 – pierwsza została zaprezentowana podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Detroit. Nowa wersja FT-1 różni się od pierwowzoru nowym lakierem i zmienionym wnętrzem – forma nadwozia została praktycznie niezmieniona. Druga odsłona została przygotowana w amerykańskim studiu projektowym Toyoty CALTY. Samochód będzie można przetestować za pośrednictwem gry komputerowej Grand Turismo 6, gdzie auto będzie można pobrać z Internetu całkiem za darmo.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *