Nie będzie Toyoty GT86 Cabrio

08 października 2013

Nie będzie Toyoty GT86 Cabrio, przynajmniej w przeciągu najbliższych dwóch lat – tak wynika z nieoficjalnych informacji, które w ostatnich dniach wyciekły do internetu.

Należy otwarcie przyznać, że japoński koncern nie ma szczęścia do modelu GT86. Co prawda podstawowa wersja nadwoziowa przyniosła Toyocie ogromny sukces (auto zostało wybrane m.in. samochodem roku 2012 wg brytyjskiego magazynu Top Gear), ale prace nad pozostałymi odmianami przeciągają się w nieskończoność.

Jeszcze do niedawna po internecie krążyły informacje z których wynikało, że Toyota w najbliższym czasie ma zamiar całkowicie dopiąć projekt pod nazwą GT86 Convertible, ale jak się teraz okazuje albo były to najzwyklejsze plotki, albo szefostwo Toyoty postanowiło zmienić zdanie. Wszystkie osoby oczekujące z niecierpliwością na kabriolet wersji GT86 musimy zmartwić – projekt ten zostaje póki co odłożony na półkę.

Jakie są przyczyny opóźnień? Według oficjalnego stanowiska Toyoty trwają ciągłe prace nad maksymalnym udoskonaleniem projektu. Niepokoi jednak data premiery, która przesunięta została na „czas nieokreślony”. O wiele bardziej prawdopodobne wydają się zatem nieoficjalne stanowiska, z których wynika, że wprowadzenie tego auta do seryjnej produkcji może okazać się po prostu nieopłacalna. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,

1 komentarz

  1. Muszą wiedzieć co robią. Jeśli auto nie będzie przynosić zysków to po co to w ogóle robić? Szkoda tylko, że dali taką dwuznaczną odpowiedź. No ale, w końcu nie zostali najcenniejszą marką samochodową przez przypadek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *