Nowa Toyota Aygo trafia do polskich salonów

07 lipca 2014

Nowa Toyota Aygo debiutuje na polskim rynku. Auto w sporej mierze różni się od swojego poprzednika, a jego podstawową wersję można zakupić już za 33 900 zł.

Najwięcej kontrowersji przed premierą nowej Toyoty Aygo wywierał jej wygląd. Japońscy konstruktorzy odważyli się nieco zaszaleć, czego dowodem jest charakterystyczny „X” z przodu pojazdu. Oprócz tego klienci otrzymają do wyboru wiele możliwości personalizacji auta – zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Za podstawową wersję nowej Toyoty Aygo należy zapłacić co najmniej 33 900 zł. Cena ta jest rozsądna, gdy weźmiemy pod uwagę stosunkowo bogate wyposażenie, jakie dostajemy już w standardzie. Mowa tutaj o światłach do jazdy dziennej wykonanych w technologii LED, systemie kontroli ciśnienia w oponach, sześć poduszek powietrznych, komputer pokładowy oraz system ESP.

W Polsce podstawowa wersja Toyoty Aygo oferowana jest w zestawieniu z litrowym silnikiem benzynowym, generującym 68 KM mocy. Przyspieszenie samochodu od 0 do 100 km/h trwa 16,2 sekundy, a prędkość maksymalna jaką jest w stanie rozwinąć najnowsza Toyota to 160 km/h.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *