Nowa Toyota Corolla oficjalnie

07 czerwca 2013

Poznaliśmy wygląd nowej Toyoty Corolli. To już 11 generacja jednego z najpopularniejszych hatchbacków w historii motoryzacji. Premiera najnowszej Corolli odbędzie się za niedługo w Kalifornii.

O zapowiedziach najnowszej Toyoty Corolli słyszeliśmy od dawna. Toyota swego czasu zaprezentowała nawet koncept o nazwie Furia, który miał stanowić wyjątkową zapowiedź kolejnej generacji Corolli. Do tej pory w sieci kilkukrotnie pojawiały się nieoficjalne zdjęcia, ale szefostwo japońskiego koncernu postanowiło raz na zawsze ukrócić wszelkie plotki dotyczące ich najnowszego dzieła. W ten sposób poznaliśmy oficjalny wygląd Toyoty Corolli XI oraz jej wstępną specyfikację.

Samochód posiada wiele zapożyczeń z innych modeli Toyoty. Gołym okiem da się zauważyć podobieństwa do Toyoty Avalon, szczególnie jeżeli chodzi o przednią część auta. Chodzi tu m.in. o lakierowany na czarno grill oraz rozmieszczenie świateł LED. Jedenasta generacja Toyoty Corolli mierzy 4650 mm długości, 1776 mm szerokości oraz 1455 mm wysokości, z kolei rozstaw osi wyniesie 2700 mm. W wersji podstawowej pod maską pracować będzie czterocylindrowa, benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,8 litra o mocy 132 KM. Dla wersji ECO przygotowano silnik o identycznej pojemności, ale o 8 KM mocniejszy. Spalanie Toyoty Corolli XI ma wynosić 5,9l/100 km (dla wersji ECO). Nie poznaliśmy póki co oficjalnych cen nowego dzieła Toyoty.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *