Nowa Toyota Prius w testach zderzeniowych

23 kwietnia 2016

Czwarta generacja Toyoty Prius została poddana testom zderzeniowym Euro NCAP, w których japoński samochód uzyskał maksymalny wynik, zdobywając 5 gwiazdek.

Japoński koncern motoryzacyjny od dawna mógł chwalić się doskonałymi wynikami w zakresie bezpieczeństwa, co potwierdzają także wyniki najnowszej generacji Toyoty Prius. Poniżej udostępniamy szczegółowe wyniki, jakie osiągnął samochód w testach zderzeniowych:

  • Ochrona kierowcy i dorosłych pasażerów: 92%
  • Ochrona dzieci: 82%
  • Bezpieczeństwo pieszych: 77%
  • Systemy bezpieczeństwa czynnego: 85%

Tak doskonałe wyniki bezpieczeństwa są możliwe dzięki o wiele sztywniejszej konstrukcji auta, która jest o 60% lepsza w zestawieniu z poprzednikiem.

Nie są to jednak pierwsze wyniki zderzeniowe Toyoty Prius IV. Auto zostało uprzednio przetestowane przez dwie amerykańskie instytucje zajmujące się bezpieczeństwem (National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) i Insurance Institute for Highway Safety (IIHS)), gdzie samochód uzyskał maksymalne noty.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

1 komentarz

  1. Toyota ma naprawdę świetny system produkcji i planowania swoich pojazdów. Chcą robić najlepsze samochody jak to tylko możliwie, wyznaczać nowe standardy i pokazywać, że są one osiągalne.
    Moja, już nie tak młoda, Corolla z 97′ trzyma się lepiej od nie jednego młodziaka innych marek. Kwestia zaangażowania w detale, podzespoły i całościowy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *