Nowa Toyota Supra w przyszłym roku?

21 listopada 2015

Plotki o nowej generacji modelu Supra od wielu lat przewijają się nie tylko w Internecie. Osoby, które z niecierpliwością wypatrują następcy tego legendarnego już auta mają powody do radości – w przyszłym roku Toyota na pewno zaprezentuje koncept, który zwiastował będzie premierę nowej Supry.

Nie tak dawno odbyła się premiera Toyoty FT-1, która w wersji koncepcyjnej wywołała spore zamieszanie na rynku motoryzacyjnym. Wielu fanów aut japońskiego koncernu było święcie przekonanych, że model ten zwiastuje od dawna zapowiadanego następcę Toyoty Supry. Niestety, Toyota oficjalnie zaprzeczyła doniesieniom, jakoby ten tajemniczy koncept miał mieć cokolwiek wspólnego z nową Suprą.

W zamian za to, doczekaliśmy się w końcu pierwszych, oficjalnych informacji dotyczących nowej Toyoty Supry. Szef sportowego oddziału Toyoty – Tetsuya Tada zapowiedział, że koncepcyjna odmiana Supry zostanie zaprezentowana jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

Nie znamy jeszcze żadnych szczegółów dotyczących wyglądu oraz specyfikacji technicznej tego samochodu. W Internecie jednak aż roi się od plotek, według których nowa Supra najprawdopodobniej będzie wyposażona w sześciocylindrowy silnik o pojemności 3-litrów, który będzie w stanie generować 335 KM mocy. Nieoficjalnie mówi się także, że Supra mogłaby zostać zasilana napędem hybrydowym, gdzie moc całego zespołu wynosiłaby aż 473 KM.

O wszelkich informacjach dotyczących nowej Toyoty Supry będziemy informowali Was na bieżąco.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

komentarze 4

  1. Auto robi wrażenie. Nie mogę się doczekać, żeby dowiedzieć się op nim czegoś więcej 🙂

  2. piękne cacko cena tez pewnie będzie piekna i dla zwykłego smiertelnika nie dostepna

  3. Sam niecierpliwie czekam. Jest to jedna z ikon Toyoty i jeśli samochód przez nich zaprojektowany będzie dobry, a w dodatku cena będzie przyzwoita jak za te osiągi oraz zostanie dobrze rozreklamowana to ma szansę stać się drugim GTR’em.

  4. Mówię to z łezką w oku, ale nic nie przebije legendarnej Supry z 98. Tym niemniej czekamy na więcej informacji :).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *