Powstanie mniejsza wersja GT86?

14 sierpnia 2013

Japoński producent jest bliski stworzenia mniejszej wersji Toyoty GT86. Niedawno informowaliśmy o tym, że prawdopodobnie nie powstanie odmiana GT86 w wersji cabrio i dane te wydają się potwierdzać na rzecz mniejszego samochodu sportowego.

Wiele wskazuje na to, że już niedługo sportowa rodzina samochodów Toyoty wzrośnie do trzech pojazdów. Świadczą o tym słowa, które wypowiedział Tatsuya Tada – szef inżynierów GT86. Z jego wypowiedzi wynika, że założyciel firmy Toyota – Akio Toyoda zawsze powtarzał, iż rodzina samochodów sportowych powinna składać się z trzech aut, a Toyota GT86 stoi pośrodku.

Oznacza to, że japoński koncern szykuje stworzenie mniejszego i tańszego brata GT86. Natomiast trzeci model prawdopodobnie będzie od dawna wyczekiwanym następcą legendarnej Toyoty Supry, a więc także na tym samochodzie będzie ciążył nie mniejszy ciężar gatunkowy. Przypomnijmy, że „nowa Toyota Supra” opracowywana jest we współpracy z niemieckim koncernem BMW.

Wróćmy jednak do GT86, a właściwie do mniejszej odmiany tego auta. Póki co wiadomo, że zostanie ono stworzone na tylnonapędowej platformie. Tatsuya Tada zdradził także, że będzie to ogromne wyzwanie dla jego zespołu, ale prace ma ułatwić bogate doświadczenie zdobyte przy projektowaniu Toyoty GT86. Auto będzie o tyle wyjątkowo, iż jako jedyne będzie korzystało ze specjalnie przygotowanej na potrzeby projektu płyty podłogowej – ma ona nie trafić do żadnego, innego samochodu. Ponadto, Toyota rozważa nawiązanie współpracy przy tworzeniu auta z wybranym przez siebie producentem samochodowym. Ze spekulacji wynika, że najbardziej prawdopodobna jest współpraca z BMW, ale pod uwagę brany jest także koncern Subaru.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *