Premiera Toyota Avalon

20 kwietnia 2012

5 kwietnia miała miejsce premiera nowej Toyoty Avalon w ramach wystawy motoryzacyjnej w Nowym Jorku. Nowa generacja Avalona zacznie być produkowana w drugim kwartale 2012 roku. Targetem tego modelu są przede wszystkim klienci, chcący kupić auto eleganckie, o dynamicznej linii nadwozia.

Ciekawostką w przypadku Avalona jest fakt, że model ten został od postaw stworzony przez amerykański pion Toyoty z myślą o kliencie z Ameryki Północnej. Na szczególną uwagę zasługuje dynamiczna stylizacja nadwozia, dzięki czemu auto powinno przyciągnąć także młodszą klientelę. Tylna część samochodu przypomina nieco sportową Toyotę GT-86 ale też koncepcyjną Mazdę Takeri.

Informatorzy z wiarygodnych źródeł są także zdania, że Toyota pracuje nad sportową wersją modelu Avalon. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że na rynku samochodów osobowych amerykański Avalon pozycjonowany jest wyżej od dobrze znanej Toyoty Camry.

Przypomnijmy: Toyota Avalon to flagowy samochód produkowany na płycie podłogowej Camry przez Toyotę w USA. Dostępny był z napędem na przednią oś i w nadwoziu typu sedan. Pierwszy model zjechał z taśm fabryki Toyota Motor Manufacturing w Georgetown (Kentucky) w lutym 1994. Avalon jest znany z wygodnej jazdy i bezawaryjności. W modelach z rocznika 1994-99 pod maską pracował 200 konny, 3-litrowy silnik V6 „FOUR CAM”, którego znaleźć można było także w późniejszych modelach Avalona.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *