Te modele nie trafią do produkcji?

05 sierpnia 2013

Niedawno informowaliśmy Was o planach Toyoty na kolejne lata, gdzie sukcesywnie miała zostać poszerzana oferta dostępnych samochodów. Aktualnie wiele wskazuje na to, że ku zaskoczeniu niektóre auta w ogóle nie trafią do produkcji.

Toyota chce zrezygnować z wprowadzenia do seryjnej produkcji dwóch sportowych samochodów. Wszystko rozchodzi się o koszta produkcji, które wg japońskiego producenta byłyby nieproporcjonalne w porównaniu do zysków z projektu. Okazuje się, że fani szybkich, sportowych samochodów mogą być zawiedzeni, gdyż jednym samochodem, który może nigdy nie trafić do seryjnej produkcji jest Toyota GT-86 w wersji bez dachu. Jest to o tyle zaskakujące posunięcie, gdyż podczas tegorocznego Salonu Samochodowego w Genewie, który miał miejsce w marcu zaprezentowano koncept FT-86 Open Concept. Wielu dziennikarzy oraz fani motoryzacji byli bardzo pozytywnie nastawieni do tego projektu. Według koncernu Toyota prace nad projektem są zbyt kosztowne, a dodatkowo zaczęły rodzić się wątpliwości, czy GT-86 bez dachu znalazłby satysfakcjonującą dla japońskiego koncernu ilość nabywców.

Dodatkowo Toyota ma zamiar zrezygnować również z rozwijania turbodoładowanej wersji GT-86, gdzie główną barierę podobnie stanowić mają zbyt wysokie koszta w połączeniu z małym zainteresowaniem ze strony rynku. Póki co są to nieoficjalne informacje, a ze strony Toyoty nie doczekaliśmy się żadnego komentarza. Mimo wszystko szkoda byłoby, gdyby odmiany GT-86, czyli jednego z najlepszych samochodów sportowych 2012 roku nie trafiły do produkcji, jednak kwestie finansowe niekiedy są trudne do przeskoczenia.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *