Toyota Auris debiutuje wraz z nowym silnikiem

24 maja 2015

Toyota Auris już latem tego roku doczeka się faceliftingu, który obejmie nie tylko wygląd samochodu, ale również jednostki napędowe. Wśród nich zagości całkiem nowy silnik – 1.2 Turbo, który ma się charakteryzować rekordowo niskim poziomem spalania, przy zachowaniu optymalnych osiągów.

Warto dodać, że silnik 1.2T to całkiem nowa konstrukcja inżynierów japońskiego koncernu. Silnik ten będzie charakteryzował się pojemnością wynoszącą dokładnie 1197 cm3, z których udało się wykrzesać 116 KM mocy. Maksymalny moment obrotowy pojazdu ma wynosić 185 Nm i będzie on dostępny w zakresie od 1500 do 4000 obrotów na minutę. Według danych producenta, zmodernizowana Toyota Auris będzie w stanie przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 10,1 sekundy, co stanowi przyzwoity wynik w tej klasie pojazdów. Z kolei prędkość maksymalna pojazdu wyniesie 200 km/h.

Co ciekawe, naprawdę dobre osiągi generowane przez nową odsłonę Toyoty Auris nie przekładają się na zwiększone zużycie paliwa. Z informacji podanych przez japoński koncern wynika, że auto ma spalać zaledwie 4,7 litra benzyny na każde pokonane 100 km, a wynik ten z pewnością jeszcze dość mocno spadnie w cyklu pozamiejskim.

Jakie innowacyjne rozwiązania warto wyróżnić wspominając o silniku 1.2T? Przede wszystkim system sterowania czasem otwarcia zaworów, który pozwala na opóźnienie czasu otwarcia zaworów dolotowych. Zabieg ten umożliwia zmniejszenie strat wynikających z zasysania powietrza w trakcie spokojnej jazdy, co zauważalnie przekłada się na obniżony poziom spalania pojazdu.

Premiera zmodernizowanej Toyoty Auris z silnikiem 1.2T zaplanowana jest na lipiec bieżącego roku.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , ,

1 komentarz

  1. Przyda się jej lifting 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *