Toyota Auris po faceliftingu

14 marca 2015

Największy koncern motoryzacyjny na świecie – japońska Toyota, podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie zaprezentował Toyotę Auris po faceliftingu. Jakich zmian doczekaliśmy się w porównaniu z poprzednią odmianą samochodu?

Nowa Toyota Auris charakteryzuje się odświeżonym nadwoziem, gdzie zmiany można zauważyć zarówno z przodu jak i z tyłu pojazdu. Oprócz tego, do wykończenia wnętrza auta wykorzystano lepszej jakości materiały, a także zamontowano nowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, które od tej pory jeszcze dokładniej będą chroniły kierowcę oraz pasażerów przed niebezpiecznymi sytuacjami na drogach.

Wiele nie zmieni się w zakresie napędu samochodu, gdzie serce stanowić będzie hybrydowy układ napędowy. Decyzja ta powiązana jest z ogromnym sukcesem Aurisa Hybrid, który wyłącznie w 2014 roku stanowił aż 50% wszystkich sprzedanych Aurisów na Starym Kontynencie. Oprócz tego, Toyota postanowiła mimo wszystko lekko zmodernizować gamę benzynowych oraz wysokoprężnych jednostek napędowych, gdzie w grupie tych pierwszych dodano całkiem nowy silnik 1.2 Turbo, zaś w gamie motorów diesla jednostka 2.0 D-4D została zastąpiona mniejszą, ale nie mniej żwawą jednostką o pojemności 1,6 litra.

Toyota Auris przeznaczona na europejski rynek motoryzacyjny produkowana będzie w fabryce Toyoty w Wielkiej Brytanii.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , , ,

komentarze 3

  1. Bardzo udany facelifting. Teraz Auris prezentuje się moim zdaniem o niebo lepiej.

  2. O Toyocie można powiedzieć wiele, ale trzeba przyznać że samochody robi ładne

  3. Super wygląda: )

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *