Toyota C-HR Concept na targach we Frankfurcie

20 września 2015

Japoński koncern motoryzacyjny jest największym na świecie producentem samochodów hybrydowych. Popyt na te auta wraz z każdym miesiącem wzrasta, przez co Toyota postanowiła zaprezentować na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie model o nazwie C-HR Concept.

Toyota C-HR Concept to niewielki crossover, wyposażony w hybrydowy układ napędowy. Przypomnijmy, że już podczas Targów Motoryzacyjnych we Frankfurcie, Japończycy dość mocno zaznaczyli, że będą chcieli w najbliższym czasie zaprezentować, a następnie rozpocząć produkcję właśnie takiego samochodu. Wiele wskazuje na to, że Toyota C-HR Concept jest modelem, który niewiele dzieli trafienie do seryjnej produkcji. Wg nieoficjalnych informacji, auto ma być pozycjonowane pod modelem RAV4.

Nowa Toyota C-HR Concept została stworzona w oparciu o nową, niedawno stworzoną płytę podłogową TNGA. Atrakcyjny wizualnie projekt, wg dziennikarzy motoryzacyjnych z całego świata ma trafić w serca młodych kierowców, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Dobrym kierunkiem jest zmiana ilości drzwi w aucie, która została powiększona do pięciu. Zabieg ten ma sprawić, że auto oprócz atrakcyjnej stylistyki będzie łączyło także funkcjonalność, która coraz bardziej jest doceniana przez młodych kierowców.

Premiera nowej Toyoty C-HR Concept zaplanowana jest na przyszły rok.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *