Toyota C-HR na targach w Genewie

20 lutego 2016

W trakcie międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, na stoisku Toyoty znajdzie się nowy model oznaczony jako C-HR. Co wiemy o nim na niespełna miesiąc przed premierą?

Toyota C-HR to nowy crossover, który trafi do międzynarodowej oferty japońskiego koncernu. Produkcja samochodu rozpocznie się wraz z końcem bieżącego roku i będzie prowadzona w Turcji. Co ciekawe, będzie to pierwszy samochód z napędem hybrydowym, produkowany w tureckiej fabryce Toyoty. Prawdopodobnie Toyota C-HR nie trafi do sprzedaży z pierwotną nazwą, a o wiele bardziej realne jest oznaczenie tego modelu jako Auris Cross.

Toyota C-HR lub Auris Cross (w sprzedaży) została stworzona w oparciu o platformę TNGA, w którą została wyposażona także najnowsza generacja Toyoty Prius. Wiele wskazuje na to, że najnowszy crossover od Toyoty będzie bezpośrednim następcą, wysłużonego już nieco modelu Urban Cross, który na rynku obecny jest od 2009 roku. Co prawda, samochód ten nie jest znany europejskim klientom, ale cieszy się on sporą popularnością na rynkach w Stanach Zjednoczonych oraz w Chinach.

Uruchomienie seryjnej produkcji Toyoty C-HR sprawi, że niemal dwukrotnie wzrośnie produkcja samochodów Toyoty w fabryce w Turcji (obecnie 150 tys., planowane 280 tys. w skali roku).

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

komentarze 2

  1. Śmiało mogę powiedzieć, że tak zaprojektowane auto z układem hybrydowym będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem. Teraz kwestia tego ile będzie kosztować. Ta Toyota to dowód na to, że jej projektanci nastawiają się na odważne rozwiązania.

  2. Pomijając nowy model Toyoty (który ma swoją drogą bardzo dziwny przód), interesujące wydaje się to, że marka inwestuje w Tureckie fabryki. Nie jest to najbezpieczniejszy region. Może warto by było jakoś zachęcić japońskiego producenta do zaangażowania w Polski rynek? 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *