Toyota CH-R trafia do polskich salonów

18 września 2016

Toyota CH-R jeszcze przed premierą wzbudzała wiele kontrowersji, lecz mimo to jest to bez wątpienia jedna z najważniejszych premier motoryzacyjnych 2016 roku. Ile przyjdzie polskim kierowcom zapłacić za zakup nowego modelu CH-R w salonie?

W podstawowym standardzie Toyota CH-R będzie kosztowała polskiego kierowcę równowartość 79 900 PLN. Za tę kwotę otrzymamy wersję Active, w której za zasilanie odpowiedzialna będzie benzynowa jednostka napędowa o pojemności 1,2 litra, generująca 115 KM mocy. W standardzie silnik ten współpracował będzie z 6-stopniową, manualną przekładnią, jednak za dopłatą możemy otrzymać bezstopniową przekładnię typu CVT.

Ogromnym zainteresowaniem jeszcze przed trafieniem do oficjalnej sprzedaży cieszy się hybrydowa odmiana Toyoty CH-R. Samochód oczywiście dostępny będzie w Polsce, a jego cena rozpoczyna się od 104 900 PLN. Według przedstawicieli Toyoty, auto posiada o wiele wydajniejszy, a także efektywniejszy zespół napędu hybrydowego w porównaniu do flagowego w tym aspekcie samochodu japońskiego koncernu – Priusa. Warto wspomnieć chociażby, iż przebudowany silnik benzynowy, który stanowi integralną część całego napędu jest w stanie wykazywać sprawność cieplną rzędu ponad 40% – to najlepszy wynik dla silnika benzynowego na całym świecie.

Toyota w ostatnich dniach rozpoczęła przedsprzedaż nowej Toyoty CH-R. Osoby, które zdecydowały się nabyć auto właśnie tą drogą, otrzymają swoje egzemplarze jeszcze przed końcem bieżącego roku. Pozostałym kierowcom przyjdzie poczekać na zakup nowej Toyoty CH-R co najmniej do stycznia 2017 r., kiedy samochód oficjalnie trafi do salonów Toyoty.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

1 komentarz

  1. Interesująco wygląda ta Toyota. Fajne auto 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *