Toyota FT-86 Open w Genewie

22 lutego 2013

Sportowa Toyota GT86 wraz z bliźniaczym modelem Subaru BRZ okazały się prawdziwym hitem sprzedażowym. W związku z tym Japończycy podczas Salonu Samochodowego w Genewie zaprezentują model FT-86, który będzie stanowić odmianę cabrio Toyoty GT86.

Toyota GT86 co prawda nie posiadała cech supersamochodu, ale wystarczyło 200 KM, żeby poruszyć serca wielu miłośników motoryzacji z całego świata. To sportowe coupe posiadało doskonałe właściwości jezdne, co w połączeniu z wyjątkowym charakterem wystarczyło, aby zyskać tytuł samochodu roku 2012 według Top Gear.

Oficjalnie Toyota do modelu FT-86 podchodzi bardzo ostrożnie. Samochód, który zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie ma stanowić tylko i wyłącznie pierwsze, generalne spojrzenie na model. Dodatkowo Japończycy obawiają się reakcji na kabriolet Toyoty GT86, a po genewskim salonie samochodowym z pewnością pojawią się pierwsze komentarze na temat samochodu. To pozwoli Toyocie ocenić realne zapotrzebowanie na model FT-86.

Wiadomo, że nad modelem trwają zaawansowane prace. Wersja produkcyjna Toyoty FT-86 ma trafić do sprzedaży w 2014 roku. Z pierwszych szkiców zaprezentowanych oficjalnie przez japoński koncern samochodowy można wnioskować, że auto niewiele będzie się różniło od pierwowzoru. Auto nadal będzie czteroosobowe. Nie wiadomo jednak czy inżynierowie Toyoty zdecydują się na zastosowanie twardego czy miękkiego dachu.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *