Toyota GT 86 – cena

22 lutego 2012

Toyota GT 86 to jeden z najciekawszych samochodów, które będą miały premierę w tym roku. Zapierająca dech w piersiach stylistyka, świetne właściwości jezdne a także ogromna moc. Dla potencjalnych klientów liczy się też jedna rzecz, a mianowicie cena. Jaką cenę będzie miała więc nowa GT 86?

Toyota GT 86 to sportowe auto, którego autorzy inspirowali popularnymi w latach 90. coupe. GT 86 to następca modelu Celica, który z miejsca stał się przedmiotem zainteresowania całej branży motoryzacyjnej, a dla fanów marki – szansą na odrodzenie segmentu aut sportowych. To jednak, czy Toyota zawojuje rynek zależy nie tylko od stylistyki, silnika i właściwości jezdnych, ale również i od ceny.

Jak łatwo można się domyślić, Toyota GT 86 najtańsza będzie w kraju produkcji – Japonii, gdzie trzeba za nią zapłacić niecałe 2 mln jenów (równowartość nieco ponad 83 tys. zł). Tych, którzy już zacierali ręce, musimy niestety zmartwić, bowiem latem auto ma trafić do europejskich dealerów Toyota i jego cena ma oscylować w granicach 30 tys. euro, czyli już około 125 tys. zł.

Szefostwo Toyota planuje, że sprzedaż w samej Europie będzie wynosić w granicach 15 000 sztuk samochodów rocznie. Z kolei w samej tylko Japonii model Toyoty ma nabyć około 12 000 klientów. W Stanach Zjednoczonych GT 86 będzie sprzedawaną pod nazwą Scion FR-S, a jego premiera w USA planowana jest na jesień, wciąż jednak nie wiemy w jakiej cenie będzie debiutować.

Toyota GT 86 będzie posiadać 2 litrowy, wolnossący silnik o mocy 200 KM, który jest owocem producenta z Subaru. Według ekspertów, model ten będzie luźno nawiązywał do kultowych już modeli spod szyldu Toyota, jak np. Corolla AE86. Klienci będą mogli też zakupić bliźniaczy model, Subaru BRZ.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.