Toyota GT86 z nowym silnikiem?

26 sierpnia 2013

Od chwili premiery Toyoty GT86 pojawiło się wiele negatywnych wypowiedzi na temat rzekomo zbyt słabego silnika, który zamontowany jest pod maską samochodu. Obecnie wiele wskazuje na to, że japoński koncern planuje wzmocnienie swojego flagowego pojazdu.

Toyota GT86 zasilana jest za pośrednictwem dwulitrowego silnika benzynowego, który generuje 200 KM mocy. Osiągi te są dalekie od 'prawdziwych’ samochodów sportowych, a od Toyoty mocniejsze są nawet niektóre hothatche. Jednak największym atutem modelu GT86 nie jest moc, lecz przyjemność z jazdy, która bije wiele pojazdów sportowych na głowę. To między innymi słabszy silnik pozwolił na stworzenie konkurencyjnego samochodu, na którego zakup będzie stać kierowców nie mających budżetu na auta 600-konne, ale chcących także otrzymać zastrzyku adrenaliny w związku z prowadzeniem auta sportowego.

Szefostwo Toyoty planuje jednak stworzenie mocniejszej odmiany modelu GT86. W internecie roi się od informacji, według których Subaru wraz Toyotą mają przygotowanych wiele rozwiązań, a niektóre z nich mają realne szanse powodzenia. Obecnie najbardziej prawdopodobną wersją wydaje się być zamontowanie pod maską Toyoty GT86 2,5-litrowego silnika benzynowego, który będzie w stanie generować o 50 KM więcej mocy niż jednostka napędowa montowana dotychczas w wersji seryjnej. Wprowadzenie nowego silnika byłoby możliwe w 2015 roku, na kiedy wstępnie przewidziany jest pierwszy facelifting Toyoty GT86.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *