Toyota Land Cruiser dostaje nowy silnik

28 czerwca 2015

Japoński koncern motoryzacyjny w ostatnim czasie odświeża swoje samochody terenowe. Obecnie, nadszedł czas na lifting modelu Land Cruiser, który wyposażony zostanie w całkiem nową jednostkę napędową.

Mowa o silniku 2.8 D-4D. Motor ten będzie charakteryzował się pojemnością rzędu 2755 cm3, z których będzie w stanie wygenerować 177 KM mocy i 450 Nm momentu obrotowego. Ta jednostka napędowa wspomagana będzie turbosprężarką wyposażoną w zmienną geometrię łopatek. Moment obrotowy wygenerowany w silniku będzie przenoszony na koła samochodu za pośrednictwem 6-przekładniowej, manualnej skrzyni biegów. Inżynierzy Toyoty chwalą się, że motor ten będzie jeszcze oszczędniejszy, przez co ma spalać o 9% mniej paliwa w porównaniu z dotychczasowym silnikiem, a Toyota Land Cruiser 150 wyposażona w jednostkę napędową 2.8 D-4D będzie charakteryzować się przyzwoitym wynikiem spalania na poziomie 7,4 litra na każde pokonane 100 kilometrów.

Od strony wyglądu zewnętrznego Toyota Land Cruiser nie będzie odróżniała się od modelu aktualnie oferowanego przez japoński koncern. Delikatnych zmian będziemy mogli się doszukać natomiast we wnętrzu auta, gdzie przygotowano skórzane wykończenie w kolorze czarno-brązowym.

Toyota Land Cruiser z silnikiem 2.8 D-4D trafi do sprzedaży na przełomie lipca i sierpnia.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

komentarze 2

  1. No z takim silnikiem to już można poszaleć 😀

  2. Autko całkiem niezłe silniczek niczego sobie już takim można poszaleć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *