Toyota Mirai trafi do Europy

15 sierpnia 2015

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich fanów samochodów z napędem wodorowym. Japońska Toyota potwierdziła informacje, dotyczące sprzedaży modelu Mirai. Auto na pewno będzie oferowane w salonach samochodowych w Europie.

Mija już przeszło 15 lat od oficjalnego debiutu hybrydowej Toyoty Prius na Starym Kontynencie. W 2000 roku mało kto spodziewał się, że samochód ten będzie cieszył się tak ogromnym zainteresowaniem wśród kierowców. Wraz z upływem lat, technologia także idzie do przodu. Jeszcze w tym roku, w wybranych krajach europejskich w Europie rozpocznie się sprzedaż Toyoty Mirai, czyli auta napędzanego ogniwami wodorowymi.

Co prawda, w początkowej fazie sprzedaży, Toyota Mirai dostępna będzie wyłącznie w trzech krajach – Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz Danii. W zależności od sprzedaży, jaką wygeneruje model Mirai w początkowej fazie sprzedaży w Europie, samochód ten będzie kolejno, sukcesywnie wprowadzany do oferty pozostałych, europejskich dealerów Toyoty. Ogromny wpływ na to, gdzie Toyota Mirai będzie sprzedawana ma też rozwój infrastruktury wodorowej wybranych państw, przez co niestety Polska ma niewielkie szanse na to, że auto trafi do sprzedaży w kraju nad Wisłą.

Toyota Mirai wykorzystuje układ Toyota Fuel Cell System, a osiągi samochodu prezentują się następująco: przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zajmuje ok. 9 sekund, zaś prędkość maksymalna pojazdu wynosi 170 km/h.

Japoński koncern planuje do końca bieżącego roku sprzedać w Europie ok. 50 egzemplarzy. Poziom sprzedażowy nie został ustalony zbyt wysoko poprzez cenę samochodu, która wynosi na rynku niemieckim 66 tys. euro (ok. 270 tys. złotych), co sprawia, że nie każdy może sobie pozwolić na zakup tego auta.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , ,

1 komentarz

  1. Fantastyczna informacja! Toyota Mirai zawsze mi się bardzo podobała i ubolewałem, że nie jest dostępna w Europie. Ciekaw jestem czy znajdzie się dla niej miejsce polskich salonach;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *