Toyota na drugim miejscu w Polsce

11 stycznia 2015

W 2014 roku Toyota uplasowała się na drugim miejscu pod względem ilości zarejestrowanych nowych samochodów w Polsce. Japoński koncern ustąpił wyłącznie niekwestionowanemu liderowi od sześciu lat – Skodzie.

Polski oddział Toyoty wyraźnie poprawił swoje wyniki względem ostatniego roku. W przeciągu 12 miesięcy 2014 roku japoński koncern sprzedał o 31% więcej samochodów w zestawieniu z rokiem wcześniejszym. Łączny wynik nowych rejestracji za 2014 rok wyniósł zatem 30 626 egzemplarzy.

Znaczny wpływ na taki rezultat miały z pewnością liczne premiery nowych modeli Toyoty w Polsce. Dużą popularnością w naszym kraju cieszą się takie egzemplarze jak nowa generacja Aygo, czy też wyraźnie odmieniony Yaris. Dodając do tych dwóch samochodów takie modele jak Auris, Corolla oraz RAV4 możemy zauważyć, że to właśnie japoński koncern ma najszerszą gamę modelową w Polsce, co z pewnością w dużym stopniu przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji końcowej sprzedaży aut za 2014 rok.

Wśród najchętniej wybieranych samochodów przez kierowców na podium znalazły się kolejno – Toyota Aygo (także w odmianie hybrydowej), Toyota Yaris oraz Toyota RAV4. Warto dodać także, że auta hybrydowe Toyoty cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Potwierdzają to statystyki, wg których w 2014 roku odnotowano o 65% rejestracji więcej tego typu pojazdów, aniżeli miało to miejsce w roku 2013.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , , , , , , , , , , ,

komentarzy 6

  1. o proszę, nie powiedziałbym a tu taka niespodzianka

  2. No tego się nie spodziewałem… myślałem, że niemiecki rynek nas kompletnie zdominował, a tu proszę Skoda od 6 lat na 1, a toyo na 2gim…

  3. Trudno się dziwić – japońska jakość procentuje, a Polacy ją doceniają.

  4. a mnie to wcale nie dziwi, toyota ma naprawdę dobre samochody jakościowo i cenowo. Liderem była skoda tylko i wyłącznie dlatego, że zaczęła oferować swoje samochody na chińskim rynku. Niemniej jednak gratuluję takiego sukcesu!

  5. Toyota to solidna marka, jednak trochę mnie to i tak dziwi, ale raczej in plus. Co z Oplem i Volkswagenem? Na których miejscach są obecnie?

  6. Myślę, że w kolejnych latach ta tendencja się nie zmieni. Toyoty to może trochę niepozorne, ale naprawdę dobre autka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *