Toyota ponownie z rekordem sprzedaży

28 stycznia 2014

W 2013 roku japońskiemu producentowi samochodów – Toyocie udało się sprzedać najwięcej aut, już drugi rok z rzędu dystansując tym samym konkurencję.

W minionym roku na całym świecie sprzedano łącznie 9,98 mln nowych samochodów z logiem japońskiego koncernu, co stanowi wzrost na poziomie 2,4% w porównaniu z rokiem 2012. Pomimo zwycięstwa Toyocie nie udało się osiągnąć magicznej bariery 10 mln nowo zarejestrowanych pojazdów, a oprócz tego nieco zmniejszyła się przewaga Japończyków nad konkurencją.

Na drugim miejscu pod względem ilości sprzedanych samochodów znalazł się koncern General Motors z wynikiem 9,71 sprzedanych modeli. Oznacza to, że przewaga Toyoty zmalała z 460 tys. aut przewagi w roku 2012 do zaledwie 270 tys. w roku obecnym. Jeżeli tendencja ta będzie się utrzymywała to przyszłoroczne ogłoszenie wyników sprzedażowych może być niezwykle emocjonujące. Trzecie miejsce zgodnie z oczekiwaniami zajął Volkswagen z wynikiem sprzedażowym na poziomie 9,5 mln sprzedanych aut.

Z informacji podanych przez Bloomerang wynika, że Toyota nie tylko sprzedała najwięcej samochodów na świecie, ale oprócz tego odnotowała największy zysk spośród wszystkich producentów aut. W przyszłym roku Toyota spodziewa się sprzedaży przekraczającej 10 mln aut w skali roku (dokładnie 10,32 mln).

Kategorie: Bez kategorii

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *