Toyota RAV4 AWD w odmianie hybrydowej

18 kwietnia 2015

Japoński koncern coraz lepiej radzi sobie na rynku samochodów hybrydowych. Tym razem, podczas Targów Motoryzacyjnych w Nowym Jorku zaprezentowana została Toyota RAV4 AWD Hybrid – czy samochód ten również może liczyć na sukces rynkowy?

O tym, jak dużym zainteresowaniem wśród klientów cieszą się samochody hybrydowe Toyoty świadczyły ostatnie dane sprzedażowe, z których wynikało, że co czwarta sprzedawana Toyota w Europie to właśnie hybryda. Japoński koncern zamierza maksymalnie wykorzystać zainteresowanie kierowców tymi pojazdami, przez co dostosowuje tradycyjne odmiany benzynowe do trendów rynkowych, tworząc odmiany wspierane silnikami elektrycznymi. Tak też stało się w przypadku Toyoty RAV4 AWD Hybrid, która niedawno zadebiutowała podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Sercem napędu Toyoty RAV4 AWD Hybrid będzie 2,5 litrowy silnik benzynowy, który wspierany będzie elektryczną jednostką napędową. Konstruktorzy Toyoty nie zapomnieli o bezpieczeństwie, które stanowi jeden z kluczowych czynników podczas wyboru samochodu przez kierowcę, wyposażając model RAV4 AWD Hybrid w pakiet Toyota Safety Sense, informujący kierowcę m.in. o niezamierzonej zmianie pasa ruchu. Samochód nie został w dużym stopniu zmieniony, w zestawieniu z dotychczas znaną odmianą, która jest dostępna w sprzedaży w Europie. Auto otrzymało jeszcze lepsze materiały wykończeniowe wewnątrz kabiny, a z nowinek warto wyróżnić przede wszystkim powiększony wyświetlacz znajdujący się w kokpicie kierowcy oraz wspomniany już pakiet systemów bezpieczeństwa.

Toyota RAV4 AWD Hybrid ma trafić do europejskich salonów w 2016 roku.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

komentarze 2

  1. Chyba nigdy nie przekonam sie do elektrycznych samochodów, wiem że to hybryda ale jednak dla mnie auto powinno mieć w 100% spalinowy motor.

  2. Hybryda? Nie! Porządny, duży, spalinowy motor to jest to! Jestem przeciwny tym wszystkich ruchom pro-eko szczególnie w temacie motoryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *