Toyota Supra hybrydą?

14 lutego 2013

Od wielu tygodni w internecie systematycznie pojawiają się informacje na temat następcy Toyoty Supry. Według najnowszych przecieków następca Supry ma być czterocylindrową hybrydą.

Po niewątpliwym sukcesie Toyoty GT86, która została wyróżniona w wielu rankingach i zebrała masę nagród za rok 2012 szefostwo japońskiego koncernu postanawia pójść za ciosem. Niestety aktualnie wiele wskazuje na to, że nowa Supra nie będzie tak sportowa jak swój poprzednik. Auto ma zostać zaprezentowane do końca 2017 roku, a według najnowszych doniesień może być oparte o platformę hybrydową.

U wielu kierowców na myśl o samochodzie hybrydowym pojawiają się sprzeczne odczucia. Auta te dostają wsparcie silników elektrycznych ze względu na oszczędność na paliwie oraz zniwelowanie emisji gazów cieplarnianych. Jednak wbrew pozorom potrafią pozytywnie zaskoczyć osiągami. Podobnie ma być w przypadku nowej Supry. Pod maską samochodu ma znaleźć się 2,5-litrowy benzynowy silnik, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym generować będzie aż 400 koni mechanicznych. W zestawieniu z lekką konstrukcją nadwozia auto może spisywać się rewelacyjnie. Jeszcze ciekawiej wyglądają informacje o wyposażeniu nowej Toyoty Supry w 3,5-litrowy silnik V6. Póki co są to wyłącznie spekulacje.

Szef działu inżynierów Toyoty GT86 przyznał, że w chwili obecnej nowa Toyota Supra jest priorytetem dla japońskiego koncernu i zostanie stworzona tak szybko, jak to tylko możliwe. Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku zobaczymy model koncepcyjny nowej Supry, który miałby szansę debiutu na Salonie Samochodowym w Tokio.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *