Toyota Verso

17 maja 2013

Toyota Verso to minivan skierowany w stronę osób ceniących sobie przede wszystkim funkcjonalność. Samochód produkowany jest od 2009 roku.

Auto stylistycznie nawiązuje do Toyoty Avensis. Mierzy 444 cm długości, 179 cm szerokości oraz 162 cm wysokości. Jest to kolejny samochód po którym widać, że styliści japońskiego koncernu wciąż poszukują swojego stylu, z którym Toyota będzie identyfikowała się przez lata. Zapewne nie każdemu stylistyka Toyoty Verso przypadnie do gustu, ale nie można powiedzieć, że auto jest brzydkie. Dla japońskiego koncernu jest to ogromny skok naprzód. Wszak Toyota nie była nigdy łączona z awangardowymi projektami samochodów, a zabieg ten może pozwolić im dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Wnętrze Toyoty Verso jest bardzo przestronne. W środku spokojnie może pomieścić się pięcioosobowa rodzina i nikt nie powinien narzekać na ścisk. Bagażnik jest dość pojemny – w standardzie mieści 484 litry bagażu, a po złożeniu tylnej kanapy przestrzeń bagażowa wzrasta do 1695 litrów. Niestety, samochód nie zachwyca designem wnętrza. W środku zdecydowanie dominuje plastik, który w połączeniu z przeważającym kolorem szarym delikatnie mówiąc – nie porywa.

W standardowej wersji wyposażeniowej, o wdzięcznie brzmiącej nazwie Sol Plus można znaleźć wiele przedmiotów, których na próżno szukać u konkurencji. W ramach podstawowego wyposażenia otrzymujemy poduszki kolanowe i boczne, a nawet poduszki powietrzne dla trzeciego rzędu siedzeń, tempomat, dodatkowe lusterko wewnętrzne, tylny spoiler dachowy, elektryczne szyby, radio mp3 z sześcioma głośnikami oraz czujnik deszczu.

Jednym z najczęściej wybieranych silników dla Toyoty Verso jest dwulitrowy silnik diesla 4D4, generujący moc z rzędu 126 KM. Umożliwia to Japończykowi rozpędzanie się do 100 km/h w czasie 11,3 sekund. Prędkość maksymalna w tej konfiguracji wynosi 185 km/h.

Toyota Verso to komfortowy i praktyczny samochód. Bogate możliwości konfiguracyjne wersji wyposażeniowych oraz silnikowych (sześć dostępnych jednostek napędowych) sprawiają, że auto można bezproblemowo dostosować do własnych potrzeb. Dla osób, które potrzebują więcej przestrzeni zaleca się wybór wersji siedmioosobowej, która cenowo nie odstaje znacznie od tradycyjnej, pięcioosobowej. Mocną stroną Toyoty Verso jest również bezpieczeństwo – auto otrzymało maksymalną notę w klasyfikacji aut MPV.

Kategorie: Modele

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *