Toyota Verso-S po liftingu

14 maja 2014

Kuracja odmładzająca dla samochodów Toyoty trwa nieprzerwanie. W pierwszej kolejności odświeżone zostały modele Aygo i Yaris – teraz nadszedł czas na Toyotę Verso-S.

Samochód ten jest produkowany nieprzerwanie od marca 2011 roku. Władze japońskiego koncernu stwierdziły najwidoczniej, że 3 lata obecności na rynku w jednej formie to zbyt długo i zdecydowały się przeprowadzić facelifting. Ten jednak nie będzie rewolucyjny, co można było przypuszczać po dotychczasowych działaniach Toyoty.

Modyfikacjom uległa przede wszystkim przednia część samochodu, gdzie pojawiło się więcej chromu. Przednie reflektory wyposażone zostały w światła do jazdy dziennej, ale zmianie uległ również kształt tylnych reflektorów. Zmiany dotyczą również wnętrza – tam zastosowano nowe materiały, a oprócz tego dodano liczne gadżety jak m.in. 6,1-calowy wyświetlacz dotykowy, który współpracuje z kamerą cofania.

Natomiast jeżeli chodzi o jednostki napędowe to podstawę stanowić będzie silnik benzynowy o pojemności 1,33 litra dual VVT-i generujący moc z rzędu 99 KM, gdzie maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 6000 obrotów na minutę. Oprócz tego kierowcy będą mogli wybrać wysokoprężny silnik 1.4 D-4D o mocy 90 KM przy 3600 obrotów na minutę.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *