Toyota Yaris GRMN zadebiutuje w Genewie

25 lutego 2017

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Genewie, które rozpoczną się już za kilka dni, japoński koncern motoryzacyjny zaprezentuje sportową odmianę modelu Yaris o oznaczeniu GRMN. Czym będzie charakteryzował się ten samochód?

Toyota Yaris GRMN będzie zdecydowanie najmocniejszym hot hatchem w ofercie Japończyków. Skrót GRMN pochodzi od nazwy Gazoo Racing Masters of the Nurburgring – ekipy, która zajmuje się przygotowaniem sportowego Yarisa do serii wyścigów WRC.

Jakimi osiągami będzie mogła charakteryzować się Toyota Yaris GRMN? Tego jeszcze japoński producent nie zdradził. Póki co, wiadomo jednak, że pod maską samochodu zagości czterocylindrowy silnik o pojemności 1,8 litra, który będzie wykorzystywał kompresor w celu zwiększenia mocy wynoszącej aż 210 KM. Wiele wskazuje na to, iż napęd będzie przenoszony na przednią oś za pośrednictwem 6-przekładniowej, manualnej skrzyni biegów.

Już pierwszy rzut oka na Toyotę Yaris GRMN pozwala stwierdzić, iż mamy do czynienia z autem sportowym. Oprócz licznych pakietów stylistycznych, charakterystycznych dla samochodu, auto zostało wyposażone w sportowy układ hamulcowy oraz utwardzone zawieszenie. Charakter samochodu podkreśla również sportowy wydech wraz z końcówką tłumika.

Głównymi konkurentami na rynku dla sportowego Yarisa będą Volkswagen Polo GTI oraz Ford Fiesta ST. W chwili premiery, samochód prawdopodobnie można będzie nabyć za kwotę ok. 90 tys. złotych.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *