Toyota Yaris Hybrid

03 kwietnia 2012

Do sieci trafiły pierwsze szczegóły dotyczące Toyoty Yaris w wersji hybrydowej, która swoją oficjalną prezentację miała podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Toyota Yaris Hybrid poprzez zastosowanie technologii hybrydowej będzie emitowała do atmosfery zaledwie 79 g CO2/km. Toyota jest zdania, że Yaris w tej odsłonie wyznaczy nowe trendy dla wszystkich samochodów korzystających z silnika spalinowego.

100 konny silnik Toyoty Yaris połączony jest z automatyczną skrzynią biegów i pozwala na jazdę na długich dystansach tylko przy wykorzystaniu jednostki elektrycznej. Konstruktorzy Toyoty poświęcili wiele pracy aby zoptymalizować pracę silnika elektrycznego, by ten miał wiodącą rolę, a nie silnik spalinowy.

Toyota przeprowadziła samodzielne testy, które ukazują potęgę możliwości nowego Yarisa Hybrid. Średnio 66 % czasu i 58 % dystansu zajęło Toyocie wykorzystanie silnika elektrycznego, a więc nie bez zużycia paliwa i bez emisji spalin.

Yaris Hybrid to kolejny projekt Toyoty, aby zmonopolizować i upowszechnić technologię hybrydową na Starym Kontynencie. Niska cena ma zachęcić szerszą rzeszę klientów i sprawić, że auto będzie konkurencyjne w stosunku do samochodów z silnikiem diesla. Według zapewnień marki, Yaris Hybrid będzie najbardziej dostępnym samochodem hybrydowym w Europie.

Samochód będzie dostępny u polskich dealerów w połowie bieżącego roku.

Kategorie: Artykuły

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *