Toyota Yaris Hybrid dostępna w Polsce!

16 lipca 2012

Najmniejszy samochód hybrydowy świata – Toyota Yaris Hybrid 100 jest dostępny do zakupu w Polsce. Atrakcyjna cena auta sprawia, że prawdopodobnie będzie stanowić nie lada konkurencję dla pojazdów ze swojego segmentu.

Samochody japońskiego koncernu cieszą się ogromną popularnością w Polsce. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż nie musimy w porównaniu do krajów Europy czekać kilka miesięcy dłużej na ich premierę. Najnowszy produkt japońskiego koncernu – Toyota Yaris Hybrid 100 trafił do sprzedaży nieco ponad miesiąc temu, 02.06 i od samego początku cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Toyota jest jednym z liderów sprzedaży samochodów hybrydowych. Warto odnotować, iż w tym segmencie Japończycy odnoszą liczne sukcesy. Takie modele jak Toyota Prius oraz Toyota Auris Hybrid są doskonale znane fanom motoryzacji z całego świata.

Najnowocześniejszy projekt Toyoty czyli model Yaris Hybrid 100 jest pierwszym na świecie samochodem osobowym w pełni wykorzystującym technologię hybrydową. Pod maską nowego Yarisa będzie pracować silnik o pojemności 1,5 litra i mocy 74KM oraz silnika elektrycznego o mocy 61KM. Elektryczna jednostka napędowa będzie wyposażona również w specjalny generator wykorzystywany do odzyskiwania energii z hamowania. Ponadto cały zespół hybrydowy o mocy 100 KM został wyposażony dodatkowo w bezstopniową przekładnię planetarną oraz baterie niklowo – metalowe.

Nowa konstrukcja napędu sprawia, że Yaris Hybrid 100 jest aż o 20% lżejszy w porównaniu do równie udanego modelu – Toyoty Auris Hybrid. Wyjątkowo niskie spalanie podane przez producenta, utrzymujące się na poziomie zaledwie 3,1 litra / 100 kilometrów w cyklu miejskim oraz niska cena wynosząca jedyne 65 100 zł na rynku polskim sprawiają, że nowa Toyota Yaris Hybrid 100 może stać się przykładem doskonałego samochodu miejskiego.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *