Znamy ceny odświeżonej Toyoty Yaris

31 lipca 2014

Do polskich salonów wkracza odświeżona odmiana Toyoty Yaris. Polskie przedstawicielstwo japońskiego koncernu podało do informacji publicznej oficjalny cennik oraz wersje wyposażeniowe samochodu.

Tym razem inżynierowie Toyoty zdecydowali się na większe zmiany, niż standardowo. Ma to przełożyć się na zwiększoną popularność odświeżonej wersji modelu Yaris. Od momentu debiutu pierwszej generacji Yarisa, jest to jeden z najchętniej kupowanych samochodów przez polskich kierowców. Przed 15 lat sprzedaży na polskie drogi trafiło aż 130 tys. nowych egzemplarzy tego samochodu.

Najnowsza, czyli trzecia generacja samochodu produkowana jest od 2011 roku. Trzy lata to wystarczający czas dla japońskiego koncernu, aby przeprowadzić zabieg faceliftingu. Z zapewnień Toyoty wynika, że auto otrzymało przeszło 1000 nowych komponentów, co sprawia, że odświeżone auto w znacznym stopniu różni się od wersji bazowej. Jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny pojazdu to tutaj zmianie uległ wygląd przednich reflektorów, świateł do jazdy dziennej wykonanych w technologii LED oraz tylnych świateł zespolonych, które wsparte zostały oświetleniem LED-owym, a także zmieniono kształt tylnego zderzaka.

Jeżeli chodzi o wersje silnikowe, to kierowcy otrzymają do wyboru trzy rodzaje jednostek napędowych. Gamę benzynowych motorów tworzyć będzie silnik 1.0 VVT-i generujący moc z rzędu 69 KM, a także 1.33 Dual VVT-i o mocy 99 KM. Oba silniki mogą współpracować zarówno z manualną, jak i z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów CVT. Dla miłośników wysokoprężnych silników przygotowano jednostkę diesla 1.4 D-4D generującą 90 KM mocy. Ponadto Japończycy postanowili zaoferować kierowcom napęd hybrydowy, który łącznie będzie w stanie wytworzyć aż 100 KM mocy.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *