Znamy wygląd Toyoty GT 86 sedan

05 listopada 2013

W przyszłym tygodniu rozpocznie się Salon Samochodowy w Dubaju. Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier wspomnianych targów będzie debiut Toyoty GT 86 w nadwoziu sedan.

W ostatnich tygodniach pojawiało się wiele opinii dotyczących planów Toyoty na odmienne wersje nadwoziowe modelu GT 86. Niewiele osób mogło pomyśleć, że nad projektem trwają aż tak zaawansowane prace.

Na oficjalnym, facebookowym profilu Targów Motoryzacyjnych w Dubaju zaprezentowano pierwsze zdjęcie Toyoty GT 86 w odmianie nadwozia sedan. Szacuje się, że samochód mógłby trafić do seryjnej produkcji już w przyszłym roku.

Póki co nie podano żadnych szczegółów dotyczących specyfikacji technicznej samochodu. Wiadomo jedynie, że auto zostało stworzone w oparciu o płytę podłogową dłuższą o 10 cm w porównaniu do standardowej wersji GT 86. Z wstępnych spekulacji wynika, że pod maską najprawdopodobniej pracować będzie dwulitrowa jednostka napędowa konstrukcji Subaru, która generować będzie 200 KM mocy. Produkcyjna wersja Toyoty GT 86 sedan ma zostać zaprezentowana podczas przyszłorocznego Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Kategorie: Aktualności

Tagi: , , , , , , ,

1 komentarz

  1. Na zdjęciach wygląda naprawdę ciekawie. Takim to można się pokazać na mieście 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *